علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور چیست؟

افت فشار پکیج یکی از مشکلات رایجی است که بنا به دلایل متنوعی در همه برندهای پکیج از جمله ایران رادیاتور رخ می دهد، کم بودن فشار پکیج می تواند موجبات گرم نشدن شوفاژ و یا رادیاتور شما را فراهم کرده و شما را از داشتن آب گرم نیز محروم نماید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل افت فشار پکیج ایران رادیاتور آشنا کرده و راه حل های ممکن برای برطرف کردن آنها را نیز به شما ارائه دهیم.

 

دلایل افت فشار پکیج ایران رادیاتور

علل متنوعی برای افت فشار پکیج عنوان می شود که به طور خلاصه می توان به خرابی شیر پرکن، نشتی آب و … اشاره کرد. در ادامه به بررسی علت و روش رفع افت فشار در پکیج دیواری ایران رادیاتور خواهیم پرداخت.

 

وجود هوا در رادیاتورها

در پاسخ به سوال کاهش فشار پکیج ایران رادیاتور چه دلیلی دارد می توان گفت یکی از دلایل آن میتواند هوا گرفتن دستگاه بنا به دلایل متعددی باشد. یکی از دلایل هوا گرفتن سیستم به دلیل رخ دادن فعل و انفعالات شیمیایی بین مولکول های آب و فلزات غیر همجنس رادیاتور است که نتیجه آن تولید گاز هیدروژن می باشد، در صورت تخلیه این گاز از دستگاه ما شاهد افت فشار پکیج خواهیم بود.

برای حل کردن این مشکل استفاده از ترکیب ضد یخ با نصف لیوان مایع ظرفشویی برای رفع مشکل کاهش فشار پکیج ایران رادیاتور کارساز خواهد بود. هواگیری به موقع پکیج با عث افزایش راندمان و طول عمر بیشتر دستگاه شما می شود، در نتیجه بهتر است  هواگیری پکیج ایران رادیاتور خود را به دست یک متخصص بسپارید.

 

خرابی منبع انبساط پکیج ایران رادیاتور

علت افت فشار پکیج ایران رادیاتور

در صورت وجود مشکل در منبع انبساط شما بایستی دو علت را مورد بررسی قرار دهید: یک، سوراخ بودن منبع انبساط و دو، باد نداشتن آن. از آنجاییکه منبع انبساط یکی از مهمترین اجزای پکیج های دیواری است و وظیفه متعادل سازی فشار آب را برعهده دارد، خراب شدن آن می تواند دلیل افت فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور و هم بالا رفتن فشار آن باشد، توجه به آن بسیار حایز اهمیت است.

برای برطرف کردن افت فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور ناشی از خرابی منبع انبساط به دو طریق می توانید وجود یا عدم وجود مشکل در آن را مورد بررسی قرار دهید:

اگر درپوش والو را باز کردید و فقط هوا از آن خارج شد قطعه، سالم است ولی اگر آب خارج شود بهتر است بدانید که منبع انبساط پکیج شما دچار مشکل شده و باید تعویض شود.

در صورتیکه نه آب و نه هوایی از منبع انبساط خارج شود می توانید به باد نداشتن منبع انبساط پکیج دیواری خود شک کنید، شما می توانید برای حل این مشکل یعنی علت افت درجه فشار پکیج ایران رادیاتور حتی با یک تلمبه معمولی، باد کردن این قطعه را انجام داده و مشکل را حل نمایید.

 

وجود نشتی در قسمت رادیاتور و یا اتصالات پکیج دیواری ایران رادیاتور

یک علت کاهش فشار آب در پکیج ایران رادیاتور نشتی در مدار بست پکیج است. این میزان نشتی حتی اگر در حد چند قطره نیز باشد می تواند باعث کاهش شدید در فشار بار شود. برای اطمینان از این مسئله در صورتی که نشتی از رادیاتور ها باشد می توانید با بستن شیرهای رفت و برگشت پکیج در قسمت پایینی دستگاه امتحان کنید که آیا همچنان فشار بار دستگاه افت می کند یا نه.

البته در برخی موارد نیز مشاهده شده است که به دلیل وجود نشتی از قسمت مبدل حرارتی( به دلیل سوراخ بودن آن) و بخار شدن آن در لحظه به دلیل قرار گیری مستقیم مبدل حرارتی روی مشعل دستگاه، یا وجود  نشتی از هر یک از قطعات پکیج و یا اتصالاتی که پکیج را به مدار گرمایشی وصل می کنند، ما مجددا شاهد افت فشار پکیج ایران دیواری رادیاتور بوده ایم. از آنجایی که برطرف کردن مشکلاتی از این قبیل برای یک فردی که مهارت و دانش کافی در این زمینه ندارد کاری ریسک پذیر و البته سخت است، توصیه می شود از تعمیرکاران حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور خود کمک بگیرید.

ایران سانتیگراد یکی از شرکت های فعال در حوزه تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور است که با چندین سال سابقه و با استفاده از تعمیرکاران مجرب در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین قیمت ها اقدام به بررسی علت افت فشار آب گرم در پکیج ایران رادیاتور و تعمیر آن می نماید. این شرکت علاوه بر پکیج ایران رادیاتور، تعمیر پکیج دیواری بوتان و سایر مدل ها را به صورت حرفه ای در اسرع وقت انجام می دهد.

 

خراب بودن شیر پرکن پکیج

شیرپرکن وظیفه تنظیم فشار دستگاه را برعهده دارد و یکی از دلایل افزایش و نیز افت فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور از کار افتادن شیرپرکن دستگاه و یا نیمه باز بودن آن است. در صورتی که بستن شیر پرکن را فراموش کنید به هنگام استفاده از آب گرم فشار آب به میزان زیادی کاهش یافته و دستگاه شما خاموش می شود. پس از اطمینان از عدم باز بودن شیر پرکن،  در صورتیکه این قطعه از دستگاه به درستی کار نکرد بایستی برای رفع مشکل کاهش فشار پکیج ایران رادیاتور خود اقدام به تعویض این قطعه نمایید.

 

وجود نشتی لوله های گرمایشی کف زمین

نشتی داشتن لوله های رد شده از کف زمین نیز می تواند دلیل افت فشار پکیج دیواری شمرده شود. در پایان پس از بررسی تمامی عوامل ذکر شده، به منظور بالا بردن فشار پکیج بایستی شیرپرکن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا جایی که عقربه مانومتر عدد 1.5 را نشان دهد سپس شیرپرکن را به طور کامل ببندید، در این صورت فشار دستگاه تنظیم می گردد.

 

سوالات متداول در رابطه با علل افت فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور

در بیشتر موارد این مشکل جای نگرانی نداشته و مشکلی در کارکرد صحیح دستگاه ایجاد نمی کند، چرا که هستند پکیج هایی که حتی با فشار 0/5 نیز کار می کنند.

کاور دستگاه و درب محفظه احتراق باز شده و اگر چنانچه رسوبات زیادی روی مبدل نشسته باشد نشان از وجود نشتی دستگاه خواهد بود که در نهایت می تواند منجر به افت فشار پکیج ایران رادیاتور دستگاه شود.

اگر شیر پر کن باز باشد بله احتمال نشتی آب وجود دارد و نشتی آب از هر قسمتی از پکیج خود یکی از مهمترین دلایل افت فشار پکیج است.

Load More

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.
سوالی دارید؟ با ما در تماس باشید