علت جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور

علت جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور چیست؟

جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور می تواند دلایل متعددی داشته باشد که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی  علل و راه حل رفع مشکل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور پرداخته و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهیم. در واقع وقتی صحبت از جرقه نزدن پکیج می شود بدین معنی است که دستگاه شما روشن نمی شود. حال بایستی به بررسی عوامل دخیل در روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور با فرض اینکه تمامی عملکردهای دستگاه تا زمان جرقه زدن پکیج بدون ایراد کار می کنند ولی به محض نیاز به جرقه زن و تشکیل شعله استارت جرقه زده نمی شود بپردازیم.

برای عیب یابی بهتر است در درجه اول آشنایی کامل با ارور های پکیج ایران رادیاتور چه در پکیج های آنالوگ و چه دیجیتال داشته باشیم تا بتوانیم علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور و جرقه نزدن دستگاه را شناسایی و در پی برطرف کردن مشکل آن باشیم.

حتما می دانید که در پکیج های آنالوگ ارورها و کدهای خطا معمولا به صورت چراغ چشمک زن نمایان می شوند ولی در پکیج های دیجیتال ترکیبی از اعداد و حروف روی صفحه دیجیتال نشان داده می شود که با توجه به آنها می توان پی به دلایل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور برد. یکی از معانی کدهای خطای 40 60 80 در پکیج های آنالوگ ایران رادیاتور که مشابه آن در پکیج دیجیتال به صورت E51 نمایش داده می شود مربوط به جرقه نزدن پکیج است.

 

جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور چه دلیلی دارد؟

جرقه نزدن پکیج

اگر پس از باز کردن محفظه احتراق و رسیدن به برنر، در سر الکترود جرقه زن دستگاه شما هیچ جرقه ای قابل مشاهده نباشد علت جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور خود را در یکی از موارد زیر می توانید جستجو کنید.

اتصال الکترود جرقه زن به بدنه

یک دلیل برای جرقه نزدن، اتصال جرقه زن دستگاه به بدنه پکیج است چون از این طریق ولتاژی که ایجاد می شود از طریق سیم ارث پکیج به زمین منتقل می گردد. ایجاد فاصله سه میلی متری بین الکترود جرقه زن و پکیج می تواند در رفع ایراد جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور موثر واقع شود.

مناسب نبودن فاصله الکترود جرقه زن با بدنه برنر

در صورت عدم تناسب فاصله الکترود جرقه زن با برنر نیز مشکل جرقه نزدن پکیج را خواهیم داشت، برای رفع این مشکل کافیست با فشار دادن آن در یکی از دو جهت بالا و پایین فاصله را تنظیم کنیم. به منظور جلوگیری از شکستن جرقه زن بهتر است اول الکترود را گرم کنید تا به راحتی خم شود. در صورت بالا بردن بیش از حد سر جرقه ممکن است اصلا شعله تشکیل نشود و یا به دلیل جمع شدن گاز بیش از حد در برنر پکیج، انفجار رخ دهد.

قطع شدن یا معیوب شدن کابل جرقه زن

خرابی کابل جرقه زن که نقشی به مانند وایر شمع خودرو دارد می تواند از انتقال ولتاژ ایجاد شده توسط ترانس جرقه زن به الکترود ممانعت کند که موجبات جرقه نزدن را فراهم می کند. تعویض کابل جرقه زن راه حل رفع علت روشن نشدن شمعک پکیج ایران رادیاتور است. شما می توانید این کار را به شرکت ایران سانتیگراد بسپارید. این شرکت با تجربه بالا در زمینه سرویس پکیج دیواری ایران رادیاتور، این کار را با قیمت مناسب در اسرع وقت انجام می دهد.

از کار افتادن ترانس جرقه زن پکبج

معیوب شدن ترانس یکی دیگر از دلایل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور است که در پکیج های ایران رادیاتور داخل برد پکیج تعبیه شده و وظیفه ایجاد ولتاژ 20000 را دارد. این قطعه ممکن است در طولانی مدت و در اثر استفاده فراوان از کار افتاده و نیاز به تعویض پیدا کند. دقت داشته باشید که تعویض ترانس جرقه زن باید حتما توسط یک تعمیرکار حرفه ای انجام گیرد و اصلا کار خودتان نیست.

خرابی برد دستگاه

یک علت دیگر می تواند وجود اختلال در عملکرد برد دستگاه باشد. اگر تمامی عوامل دخیل در جرقه زدن و روشن شدن پکیج ایران رادیاتور خود را بررسی کردید و هیچ مشکلی وجود نداشت بایستی به سوختن برد جرقه زن دستگاه و یا برد اصلی آن شک کنید. به منظور رفع عیب جرقه نزدن برد پکیج ایران رادیاتور خود در این شرایط ممکن است نیاز به تعویض برد داشته باشید، که حتما بایستی توسط یکی از تعمیرکاران حرفه ای و آموزش ایران سانتیگراد کمک بگیرید.

 

سایر دلایل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور :

دلیل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور

از دیگر دلایل احتمالی می توان به مواردی چون وجود قطعی در وایر یا جدا شدن اتصال آن از محل اصلی خود و حتی شل بودن وایر اشاره کرد که شما می توانید با انجام برخی اقدامات ساده چون تعویض وایر، متصل کردن آن به جایگاه صحیح آن و محکم کردن اتصال آن این مشکل را برطرف کنید. جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور می تواند به کثیفی نوک الکترود جرقه زن دستگاه نیز مربوط باشد. اگر چنانچه نوک الکترود جرقه زن را تمیز نمودید و همچنان پکیج شما جرقه نزد باید علت را در موارد دیگر جستجو نمایید.

شکستن چینی الکترود نیز می تواند دلیل دیگری بر جرقه نزدن پکیج باشد، در این شرایط بهتر است الکترود پکیج ایران رادیاتور خود را تعویض نمایید تا مشکل دستگاهتان برطرف گردد. در حالت کلی مهم ترین دلیل این که جرقه زن به درستی کار نمی کند خرابی الکترود است. جرقه زن پکیج تنها از یک الکترود به همراه سرامیک جرقه زن تشکیل شده است که گاها در طولانی مدت به دلیل قرار گیری در دمای بالا کارایی خود را از دست می دهند و تنها راه رفع عیب جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور، تعویض الکترود است.

گاها خرابی فندک پیزو الکتریک دلیل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور است که شما می توانید با تعویض فندک، رادیاتور خود را به حالت قبلی بازگردانید.

 سخن آخر

در این مقاله سعی شد تا به صورت مختصر دلایل جرقه نزدن پکیج توضیح داده شود. شما عزیزان می توانید برای تعمیر پکیج دیواری خود با شرکت ایران سانتیگراد در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول در رابطه با جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور

دلایل متنوعی برای جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور و عدم کارکرد فندک پکیج وجود دارد ولی یکی از آنها مشکل دار شدن برد الکترونیک است که بایستی توسط یک تعمیرکار تعمیر شود.

یکی از علت های آن تنظیم نبودن جرقه زن پکیج در زمان نصب است که به دلیل جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور به محض خروج گاز، باعث تجمع گاز شده و صدای انفجار شنیده می شود.

کثیفی نوک الکترود جرقه زن نیز می تواند باعث جرقه نزدن پکیج ایران رادیاتور باشد ولی در صورتی که با سمباده آن را تمیز کنید مشکل برطرف شده و نیازی به تعویض آن نخواهید داشت.

Load More

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.
سوالی دارید؟ با ما در تماس باشید